برای داور

  1-مقدمه ای در خصوص تمایل رایمگ برای جذب داوران تخصصی

  جهت افزایش کیفیت نشریات علمی کشور ، لازم است تا از دانش داوران متخصص در هر حوزه جهت ارزیابی مقالات بهره گرفت. به همین منظور ، مدیریت رایمگ از اساتید فرهیخته جهت عضویت در سامانه رایمگ به منظور بهره مند شدن از تخصص ایشان در امر ارتقای کیفی نشریات دعوت می نماید.

  2-درج باکس مربوط به لیست نشریات رایمگ به صورت ذیل 3-مزایای داوری برای نشریات رایمگ

  با توجه به وجود بانک تخصصی داوران در رایمگ ، سردبیر هر نشریه با مراجعه به بانک داوری امکان انتخاب داور تخصصی را خواهد داشت. داور رایمگ، امکان دسترسی به آخرین یافته های علمی پیش از آنکه در دسترس عموم قرار گیرد را با مطالعه مقاله به عنوان داور را دارد و از آنجا که تمام نشریات علمی کشور در رایمگ وجود دارد ، لذا احتمال انتخاب داور متبحر برای چند نشریه می باشد. همچنین در آینده امکان امتیاز دهی به داوران در این سامانه وجود خواهد داشت که در نهایت باعث ارتقای کیفی سطح داوری در نشریات علمی کشور خواهد شد . داوری در رایمگ اعتبار علمی در رزومه داور را خواهد داشت.

  4-توضیح نحوه ثبت نام کردن داوران داوطلب در رایمگ

  در حال حاضر در ابتدا تمام کاربران دارای سطح دسترسی نویسنده می باشند.سردبیر یک نشریه و یا مدیر رایمگ امکان تغییر نقش کاربر رایمگ به داور رایمگ را خواهد داشت.

  5-نحوه و چکونگی انجام داوری

  پس از ارسال مقاله ، کارشناس نشریه اقدام به بررسی اولیه مقاله نموده و در صورت تکمیلبودن ، مقاله به سردبیر ارسال می گردد. سردبیر پس از بررسی مقاله از لحاظ مرتبط بودن با نشریه ، مقاله را برای داوران ارسال می کند. داور در پنل خود امکان مشاهده مقالاتی که به ایشان جهت داوری ارسال شده را دارد و می تواند نظرات خویش را در رابطه با مقاله برای نویسنده و یا سردبیر ثبت نماید. سامانه رایمگ از طریق پست الکترونیکی نیزبه صورت خودکار با داور در ارتباط می باشد.در صورت تاخیر داور، این امر به صورت خودکار به اطلاع داور خواهد رسید.

  6- راهنمای سیستم برای داور

  ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. از طریق ایمیلی که از سوی نشـریه دریافت نموده¬اید لینکی برای شما ارسال می¬شود که با توجه به نام کاربری و رمز ورود ارسـالی می¬توانید با نقش «داور» وارد کارتابل خود شوید. در سایر مواقع می¬توانید از طریق منوی "حساب کاربری" وارد کارتابل خود شوید. دقت داشته باشید در صورتی که نقش دیگری هم در سامانه دارید نام کاربری و رمز ورود یکسان است ولی باید نقش مورد نظر (داور) را انتخاب نمایید تا بتوانید وارد کارتاپل داوری مقالات شوید.

  • 1- مقالات در انتظار داوری در این بخش که در واقع کارتاپل شما می¬باشد می توانید لیست مقالاتی که برای داوری برای شما ارسال شده است را مشاهده نمایید. در ضمن از طریق ایمیل نیز به شما اطلاع داده می¬شود که مقاله جدیدی جهت داوری ارسال شده است. در ستون داوری "داوری اولیه" نشان دهنده این است که برای اولین بار است که این مقاله برای داوری به شما ارسال شده است. همچنین "داوری مجدد" نشان دهنده این است که برای بار دوم این مقاله جهت داوری به شما ارجاع داده شده است. در صورتی که تمایلی به داوری مقاله ای ندارید با کلیک بر روی 1 عدم تمایل خود به داوری را اعلام نمایید. برای مشاهده جزئیات مقاله بر روی شماره 2 کلیک نمایید. بعد از صفحه باز شده اطلاعات مربوط به مقاله را می¬توانید مشاهده نمایید و فایل مقاله را دانلود نمایید. در فرمی که در انتهای صفحه قرار دارد نظرات داوری خود را اعلام نمایید . نمره نهایی را بنا به نظر خود وارد نمایید. نظر خود را از لحاظ اینکه مقاله قابل چاپ است و یا نیاز به اصلاح دارد.... علامت بزنید. در این کادر می توانید نظرات خود را برای نویسنده بیان نمایید. در صورتی که مواردی است که لازم است به سردبیر اطلاع داده شود در این کادر می توانید بنویسید. نوشته¬های این بخش توسط نویسنده دیده نمی¬شود. همچنین در صورتی که نیاز است جهت پاره¬ای از توضیحات فایلی را برای سردبیر ارسال نمایید می¬توانید فایل خود را آپلود کنید.
  • 2- 2-مقالات داوری شده در این بخش می¬توانید لیست مقالاتی که قبلا داوری کرده¬اید و نظرات خود را مشاهده نمایید.