برای سردبیر

  1 - مقدمه ای در خصوص سامانه رایمگ و همچنین پوشش موضوعی نشریات رایمگ

  رایمگ ، نخستین سامانه جامع نشریات علمی کشور است که تمام فرایندهای مرتبط با نشریات(از ارسال مقاله توسط نویسنده تا چاپ نشریه) را به صورت متمرکز پوشش می دهد. رایمگ ، تمام نشریات علمی کشور در حوزه های مختلف نظیر فني مهندسي، علوم پزشكي، علوم پايه، علوم انساني، كشاورزي، منابع طبیعی و دامپزشکی، هنر و معماریرابا اعتبار علمی پژوهشی، علمی ترویجی و تخصصی در بر می گیرد.

  2 - وظایف مربوط به سردبیران

  سردبیر مسئول اصلی یک نشریه می باشد. بر تمام فرایندهای داوری مقاله ها و امور مرتبط با ویراستاری و هیئت تحریریه نظارت دارد. به عبارتی سردبیر پرونده مقالات را ایجادنموده وبا استفاده از بانک داوران به انتخاب چند داور برای مقاله می پردازد به عبارتی سردبیر به فرایند ارجاع مقالات به داور نظارت کامل دارد.

  3 - نحوه مکاتبه و ارائه پیشنهادات به رایمگ

  جهت بهبود فرایندها ، مدیریت رایمگ از هر گونه پیشنهادی استقبال می کند.پیشنهادات از طریق پست الکترونیکی rimag@ricest.ac.ir در دسترس مدیر رایمگ خواهد بود.

  راهنمای سیستم سردبیر

  • 1 - آمار مقالات

   در این بخش آمار کلی از تعداد مقالات دریافتی، وضعیت داوری ها، تعداد مقالات چاپ شده و.....را می¬توانید مشاهده نمایید.

  • 2 - کارتابل

   ابتدا مقالاتی که توسط کارشناس مورد تایید قرار گرفته است در این بخش نمایش داده می¬شود.در این مرحله سردبیر مشخص می¬کند که آیا مقاله مرتبط با موضوع نشریه می¬باشد یا خیر.در صورت عدم پذیرش مقاله مردود خواهد شد و به نویسندگان اطلاع داده خواهد شد.

  • 3 - پرونده داوری

   مقاله¬ای که مرتبط بودن آن تایید شود به منوی "پرونده داوری" منتقل می¬شود.پرداخت¬ها: در صورتی که قبل از انجام داوری لازم است هزینه¬ای توسط نویسندگان پرداخت شود، زمانی که سردبیر مرتبط بودن مقاله با موضوع نشریه را تایید نماید صفحه پرداخت اولیه برای نویسنده باز می¬شود.که بعد از پرداخت نویسنده و تایید کارشناس تیک پرداخت سبز رنگ خواهد شد و سردبیر می¬تواند کار را ادامه دهد.داور: برای ارسال مقاله به داوران با ورود به این صفحه می¬توانید لیست داوران را مشاهده نمایید. زمانی که مقاله¬ای برای بار اول است که برای داور ارسال می¬شود از طریق "داوری اولیه"(شماره 1 – شکل زیر) ارسال می¬شود ولی در صورتی که برای بار دوم به همان داور مقاله ارسال می¬شود(مثلا بعد از انجام اصلاحات) از طریق "داوری مجدد"(شماره 2 – شکل زیر) ارسال می¬شود.پرونده داوری: در این ستون تعداد داوری های ارسال شده و نیز تعداد داوری¬های انجام شده نشان داده می¬شود.به طور مثل 2 / 1 بدان معنی است که از دو داوری که ارسال شده است یک داور پاسخ داده است که در صفحه پرونده داوری می توانید جزیات آن را مشاهده نمایید. اصلاحات: در صورتی که سردبیر مقاله¬ای را جهت اصلاحات به نویسنده ارجاع داده باشد در این بخش می¬تواند فایل¬های جدید که نویسنده ارسال کرده است را مشاهده نماید.

  • 4 - مقالات در انتظار داوری

   لیست مقالاتی که قبلا برای داوری ارسال شده است نمایش داده میشود که در صورت نیاز می توان بعنوان یادآوری ایمیل مجددی ارسال شود.

  • 5 - مقالات برگشتی از هیات تحریریه

   درصورتی مقاله از هیات تحریریه برگشت داده شود در این منو قابل مشاهده است. دقت داشته باشیدکه مقاله ای که به سربیر برگشت داده می شود بعد از تایید دوباره سردبیر به طور مستقیم به ویراستار ارسال می شود و مجدداً به هیات تحریریه ارسال نمی شود.

  • 6 - گزارشات

   کلیه اطلاعات مربوط به پرونده مقالات را به طورکامل می¬توانید مشاهده نمایید.